Rychlovky z obce 11/2022

3 min. čtení
Rychlovky_z_obce.jpg

Přehled rychlovek z obce

  • Sázení stromů 12.11.2022
  • Slavnostní svěcení zvonu
  • Situace okolo RLC
  • Sekání trávy podél chodníků
  • 7. zastupitel
  • Oprava chodníku
  • Náš zvon v Českém rozhlase

Sázení stromů 12.11.2022

V sobotu 12. 11. jsme společnými silami zasadili 48 stromů od sazimestromy.cz . Děkujeme všem spolubočanům a organizaci sazimestromy za pomoc a příjmeně strávený sobotní den. 

Slavnostní svěcení zvonu 4.11.2022

V pátek 4.11. proběhlo slavnostní svěcení nového zvonu Marie v kostele v Popovičkách. Děkujeme také všem, kteří se zajímali, nebo přispěli na opravu památného zvonu Jan. Martin a Iveta Patákovi

Situace okolo RLC

Máme informace od pana majitele RLC, že začali odstraňovat navezenou asfaltovou drť. Pan majitel nás požádal o informování občanů, aby nevstupovali bez povolení a bezpečnostního školení na stavbu. Zároveň upozorňuje, že v případě porušení je třeba si být vědom možných důsledku svého chování. Děkujeme za respektování a situaci sledujeme.

Sekání trávy podél chodníků

Obec nechala posekat trávu v oblastech, kde nebylo dlouho sekáno, také je opravený plot u ČOV.


7. zastupitel - Pavel Tippl

Po odstoupení pana Kubra, Smětaly a Holuba z kandidátky Venkov pro lidi, jako další přichází na řadu Pavel Tippl. Pavel složil 10.11.2022 na zasedání zastupitelstva slib a je tam platným 7. zastupitelem. Obecní tým je kompletní. Pavla jste již mohli vidět na svěcení zvonu a lampionovém průvodu.

Oprava Chodníku - Petrovy vrchy

Nechali jsme opravit chodník v lokalitě Petrovy vrchy, po sedmi letech se již můžete projít po chodníku po celé délce ulice.

Náš zvon v Českém rozhlase

V Popovičkách u Prahy už zase zvoní 525 let starý zvon. Podařilo se totož sehnat peníze na jeho opravu. Takhle nějak začíná článek v Českém rozhlase o našem zvonu. 


Vloženo: 18.11.2022 v 20:02 Jaroslav Švehla