Popovičky mají nový web

8 min. čtení
popo-web-cover-clanek.png

Vážení spoluobčané,
jak jste si všimli, připravili jsem si pro Vás nový vzhled našich webových stránek. K tvorbě nového webu jsme přistoupili z důvodu, že náš web zcela nesplňoval zákonné povinnosti i na základě Vašich připomínek na strukturu stránek a na možnost míti úřad více on-line.

Autorem nových webových stránek je pan Roman Janko, který dal novým stránkám vzhled a funkčnost, nejen jako odborník na tvorbu webových stránek, ale zároveň jako občan naší obce. Děkujeme 😉. Doufáme, že se Vám nové stránky budou líbit jako nám a pokud budete mít nějaký podnět k vylepšení, neváhejte nám napsat.

Menší technické info

  • web plně responsivní - přizpůsobuje se mobilním zařízením (telefony, tablety ...)
  • grafika byla navržena dle současných trendů, zároveň má působit přehledně a nerušivě
  • celé to běží na systému NETTE (na tomto systému fungují weby jako ČSFD, DameJídlo, Slevomat, Recepty a další)
  • přístupnost webu je v souladu se standardem WCAG 2.1 - více v sekci prohlášení o přístupnosti
  • mysleli jsme na ochranu osobních údajů a nezapomněli jsme ani na povinně zveřejňované informace, pokud Vás zajímají technické parametry, tak je naleznete v sekci o přístupnosti
  • struktura nového webu byla dlouho promýšlena, výrazně upravena, některé sekce byly vypuštěny, jiné sloučeny, jsou zde i nové sekce a hlavním cílem bylo hlavně zjednodušení prohlížení obsahu a rychlé nalezení požadovaných informací

Úřad

Úřední deska

Úřední deska nabízí možnost vyhledat konkrétní vyhlášku dle názvu, lze zde filtrovat napříč časovým obdobím, lze si zobrazit aktuální věci, ale i ty které jsou v archivu.

Dokumenty

Dokumenty nabízí možnost vyhledat konkrétní dokument dle názvu, lze zde filtrovat napříč časovým obdobím, lze si zobrazit položky z konkrétní kategorie (i z více najednou).

E-podatelna

Reprezentuje podání pošty elektronickou podobou. Nemusíte se již fyzicky dostavit na úřad. Z pohodlí domova můžete poslat jakýkoliv dokument (dokumenty jsou omezeny na standardní formáty, více v e-podatelně).

Kontakty

V sekci kontakty najdete veškeré adresy institucí v našem regionu včetně otevírací doby (úřad nevyjímaje). Aktualizovaný tým osob na úřadě a dále také kontaktní formulář v jehož první kolonce, můžete přesně směrovat Váš dotaz na konkrétní osobu. Součástí sekce kontakty jsou i další kontakty, na servis a správy kanalizační sítě, obecní policie a zatoulaná zvířata.

Obec

Naše Obec

Naše obec je lépe rozdělena na současnost, historii a novou sekcí jsou zajímavá místa v okolí naší obce - určitě se sem mrkněte, všude jste určitě nebyli 😉

Aktuality

Oproti starému webu zobrazujeme všechny aktuality včetně historických - o žádnou již nepřijdete. Drobnou zajímavostí je info, které reprezentuje odhadovaný čas přečtení článku.

Akce

V akcích je přehledně zobrazeno co nás čeká a co jsme prošvihli. Lze také filtrovat napříč časovými obdobími (roky).

Obecní zpravodaj

V této sekci lze opět filtrovat napříč časovými obdobími a pro lepší přehlednost se zde zobrazuje titulní stránka vydaného časopisu.

Firmy v okolí

Sekce byla kompletně pročištěna (ctíme GDPR) a jde zde možnost filtrovat napříč kategoriemi. Víte o firmě, která by zde měla být, nebo sem chcete umístit svoji? Napište nám prostřednictvím kontaktního formuláře.

Další podstránky pod sekcí Obec

Zůstaly bez větších obsahových změn, ale vložili jsme ke každé stránce hezký, tématický obrázek a také jsme ji lépe naformátovali, aby se Vám tu více libilo 😉, mrkněte např. do sekce infrastruktura a souvisejících podstránek.

Diskuse

Diskuse je novou sekcí

Přidali jsme diskusní sekci, protože nás zajímá zpětná vazba. Prosíme o slušnou, věcnou a konstruktivní diskusi. Minimálně ze začátku bude diskuse striktně moderována (každý příspěvek podléhá schválení). Abysme mohli diskutovat, je nutná registrace. A nebojte se, nechceme po Vás číslo kreditky ani číslo občanského průkazu, stačí nám jen jméno a e-mailová adresa, abysme věděli, že nebudeme komunikovat s anonymem. Trolly nekrmíme 😉 a osobní údaje chráníme. Zaregistrovaná a ověřená osoba bude moci v budoucnou přidávat příspěvky bez schválení, (další výhody registrovaného uživatele časem přibudou).

Vyhledávání

Původní vyhledávání fungovalo všelijak. Naše vyhledávání sice není jako na "gůglu", ale bylo rozděleno do tématických sekcí webu (pod každou záložkou najdete její specifický obsah) a mělo by fungovat docela hezky, zkuste si to 😉

Úvodní stránka

Je průřez tím nejdůležitějším, co nabízí web samotný. Vizuální blok s fotografiemi bude zobrazovat velmi důležitá sdělení, o které by návštěvník neměl přijít a měl si jich ihned všimnout. Nepřijdete o nové vyhlášky a dokumenty. Přečtete si čerstvě přidané aktuality či se dozvíte o plánovaných akcích. Akce samotné mají pěkný kalendář, ve kterém se zobrazují nejen akce Popoviček, ale i akce z okolních obcí - vysvětleno v legendě. Blok Popoviček netřeba představovat (součástí informací jsou rychlé odkazy na současnost, historii a zajímavá místa v okolí Popoviček) 😉

Ostatní

V každé stránce najdete blok s důležitými odkazy (obrázek) pro rychlejší přesun do konkretní sekce (odborně se tomu říká CTA = call to action). Také tu zobrazujeme akce v okolí, bohužel ted žádné nejsou, ale až budou, budeme je tu mít 😉 (Je to hezčí podoba Google kalendáře).

Závěrem

Popsáno bylo asi to nejdůležitější, na něco se určitě zapomnělo, proto si zkuste web proklikat sami 😉 Doufáme, že se Vám na novém webu bude líbit a budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, např. prostřednictvím kontaktního formuláře.


Vloženo: 8.12.2021 v 12:33 Aktualizováno: 9.12.2021 v 20:23 Popovičky