Zajímavá místa v okolí

Kostel svatého Bartoloměje

vzdálenost 0.3 km

Kostel pochází z roku 1332. V době husitských válek zanikla fara v Popovičkách a obec přešla do držení nejvyššího purkrabství. V roce 1695 přešly pod duchovní správu Františkánů z kostela Panny Marie Sněžné v Praze. Až v roce 1722 začal v Popovičkách opět fungovat samostatný farář. V letech 1731 – 1736 proběhla přestavba a zvětšení kostela na popud faráře Jana Antonína Horníka, další oprava pak proběhla roku 1759 pod záštitou majitelky obce Marie Terezie Savojské. Báň kostela pochází z roku 1884. Ve 20. století zde býval varhaníkem hudební skladatel Josef Hotový. Další rekonstrukce kostela proběhla v roce 2018.

Oltář se sochami Petra a Pavla a kazatelna pocházejí z první poloviny 18. století, dva boční oltáře pak z r. 1854

Kostel je obklopen dnes již nepoužívaným hřbitovem.

Bohoslužby v kostele probíhají 2., 3., 4. a 5. sobotu v měsíci s nedělní platností.

zdroj: https://cs.wikipedia.org/

Rozhledna Mandava

vzdálenost 4.5 km

V Mandavě asi 2 kilometry od obce Kamenice a 15 kilometrů od Prahy najdete stejnojmennou rozhlednu. Mandava je památníkem, který má připomínat setkání husitů, jež tady proběhlo v roce 1419.

Kvůli vzrostlým stromům jsou výhledy z 11metrové zděné rozhledny omezené v zásadě jen na Prahu.

Až téměř pod rozhlednu je možné dojet autem. Nejbližší zastávka vlaku je ta v Jílovém u Prahy, odkud je to ale ještě asi 10 kilometrů pěšky. Ze stanice metra Budějovická sem jezdí hned několik autobusů denně.

Rozhledna je volně přístupná.

zdroj: https://www.navylet.cz

Rybník Marvánek

vzdálenost 5 km

V jižní části Říčan u Prahy se rozprostírá nevelký rybník Marvánek. Rybník byl po nějakou dobu mimo provoz a čistil se, dnes už ale opět slouží ke koupání, v letních měsících má ale stále problém s kvalitou vody.

Kolem rybníka vede hezká procházka a v plánu je celková úprava jeho okolí, díky níž sem přibydou lavičky, altánky, místo pro grilování, hřiště na plážový volejbal a také několik mol pro kotvení loděk. Komu při koupání vyhládne, může se občerstvit v Hospůdce Na Marvánku přímo na břehu rybníka.

K rybníku se dá dojet autem, kdo by si chtěl ale protáhnout nohy, může přijít pěšky po naučné stezce Říčansko nebo dojet na kole po cyklostezce Krajem Josefa Lady. Obě nabízí hezký zážitek z krajiny i spoustu zastávek, kde mohou turisté načerpat mnoho zajímavých informací. Do Říčan jezdí vlak i autobus, a tak dostat se sem nebude pro nikoho problém.

zdroj: https://www.navylet.cz

Průhonický park UNESCO

vzdálenost 5.1 km

Průhonicích jižně od Prahy se rozprostírá nádherný zámecký park stejného jména, zapsaný na seznam UNESCO. Park zámku Průhonice patří mezi ty nejvýznamnější v České republice. Vytvořen byl na konci 19. století ve stylu české novorenesance a patří mezi vrcholná - a také největší - díla přírodně-krajinářského slohu.

Milovníci přírody se mohou těšit na nádherný park po obou březích meandrující říčky Botič, několik rybníků, přirozené lesy i exotické a nově vysazené dřeviny. Bezprostředně u zámku si pak mohou prohlédnout překrásný anglický park. Nedílnou součástí parku je také Průhonická botanická zahrada.

Na své si tady přijdou i milovníci ptáků, pro které jsou Průhonice důležitým hnízdištěm, ale také příznivci historické architektury, kteří tady kromě samotného zámku najdou také románský kostel Narození Panny Marie z druhé poloviny 12. století.

zdroj: https://www.navylet.cz

Aquapalace Praha Čestlice

vzdálenost 5.3 km

Aquapalace Praha, známý též jako "akvapark Čestlice", je unikátní sportovně-relaxační komplex pro celou rodinu. Vodní svět je největším akvaparkem ve střední Evropě a je tvořen třemi paláci, v nichž si na své přijde opravdu každý, od milovníků adrenalinu, přes vyznavače mořského vlnobití, až po jedince, kteří preferují kondiční plavání v plaveckém bazénu nebo relaxaci na lehátku či ve vířivce.

Součástí akvaparku je také rozsáhlý saunový svět s celkem čtrnácti různými druhy saunových kabin. Sauny jsou doplněny o celou řadu ochlazovacích, masážních i aromatických sprch, ochlazovacích bazénků a vířivek.

zdroj: https://www.navylet.cz

Japonská zahrada Aizen

vzdálenost 5.7 km

Říčan jihovýchodně od Prahy si na své přijdou zejména milovníci exotických rostlin. Svůj domov tady našla japonská zahrada Aizen, kterou v roce 1998 zřídil Petr Typlt, a to podle návrhu Takumi Mizokami.

Původně soukromá zahrada se veřejnosti otevřela v roce 2007, dnes svojí velikostí patří mezi nejrozsáhlejší svého druhu v Evropě. Na návštěvníky tady čekají vzácné okrasné dřeviny vysazené kolem rybníčka s koi kapry nebo 100 metrů dlouhý suchý potok.

Zahrada je volně a zdarma přístupá komukoli, kdo si rád odpočine, projde se nebo si na čerstvém vzduchu užije třeba piknik. Pravidelně se tady konají také nejrůznější akce, jako jsou vysazování památečních stromů, dětské dny, lekce jógy nebo letní kino.

zdroj: https://www.navylet.cz

Muzeum Říčany

vzdálenost 5.8 km

Říčanech u Prahy sídlí muzeum, kde se zabaví hlavně děti - a to jak uvnitř, tak venku.

Kdo se zajímá o dějiny, přijde si na své v expozici "Historie Říčanska", kde jsou k dispozici nejen základní informace o historii města, ale také model původní podoby Říčanského hradu.

"Didaktické centrum geologie" je jedinečná expozice, která seznamuje s horninami jak z Říčanska, tak z celé republiky. Návštěvníci tady uvidí také více než 150 druhů rostlin, paleontologické naleziště a jezírko a mohou navštívit i laboratoř umožňující nejrůznější pokusy.

Během otevírací doby muzea je otevřena také zahrada s voliérou, vyvýšenými výukovými záhony, ukázkovými kompostéry a velkým hmyzím hotelem či obrovským ptačím hnízdem. Naproti hlavní budově se nachází "Dvorek", kde se chovají slepice a králíci a kde si děti mohou prohlédnout také historický zemědělský koutek.

Muzeum pořádá celou řadu akcí, programů, workshopů a příměstských táborů pro děti, dospělé i školy.

zdroj: https://www.navylet.cz

Dendrologická zahrada Průhonice

vzdálenost 6.5 km

Dendrologická zahrada Průhonice je ve vzdušné vzdálenosti 5 km od obce Popovičky.

Dendrologická zahrada je výzkumným a pokusným pracovištěm Výzkumného ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví, veřejné výzkumné instituce, na území Průhonic v okrese Praha-západ a Křeslic v Praze.

zdroj: https://www.mistopisy.cz/
Znáte zajímavé místo, které jste navštívili a my ho tu nemáme?
Napište nám to 😎