Restaurovaní zvoničky v Chomutovicích
Během víkendu proběhly práce na přeosazení a restaurování zvoničky v Chumutovicích.
dovolujeme si Vás informovat o trvající zhoršené nákazové situaci v Evropě v souvislosti se zvýšeným výskytem ohnisek vysocepatogenní ptačí chřipky (HPAI) v chovech drůbeže. Obracíme se na Vás s žádostí o hlášení nálezu nemocných, umírajících, zraněných nebo uhynulých volně žijících ptáků místně příslušně krajské veterinární správě. Zejména je nutné zaměřit se na cílové druhy volně žijících ptáků v příloze č. 2, kteří jsou považováni jako rizikové druhy na základě vědeckých poznatků European Food Safety Authority (EFSA) a jsou epizootologicky cenné pro vyšetřování v rámci surveillance.
Ptačí chřipka neboli aviární influenza (AI), je nakažlivé virové onemocnění ptáků. Zdrojem onemocnění jsou volně žijící vodní ptáci, kteří vylučují virus do vnějšího prostředí především trusem.
Příznaky onemocnění mohou být různé:
Některé kmeny viru AI mohou být za určitých podmínek přenosné i na člověka.
Na všechny případné dotazy Vám odpovíme na každé KVS. www.svscr.cz
Během víkendu proběhly práce na přeosazení a restaurování zvoničky v Chumutovicích.
Pracuje se i Pod Skalkou, dokončujeme úpravy veřejného prostoru
Dnes proběhla schůzka u pana starosty Říčan ohledně vybudování stezky do Říčan a projednání členství naší obce ve společenství obcí Ladův kraj.