Sběr nebezpečných odpadů 18.4.2026
Podrobnosti v detailu aktuality.
Influenza drůbeže, známá také jako ptačí chřipka, je virové onemocnění postihující ptáky. Postihuje jak volně žijící ptáky, tak drůbež jako slepice, krůty, kachny a husy. Postižená zvířata mají dýchací potíže, trpí ztrátou chuti a masivně hynou v průběhu 1 – 2 dnů. K přenosu dochází především trusem nemocných ptáků. Úhyn ptáka na ptačí chřipku lze potvrdit pouze v laboratoři.
Více informací o ptačí chřipce naleznete níže v přiložených PDF souborech.
Podrobnosti v detailu aktuality.
O víkendu od 3.4. do 5.4. byl proveden jarní řez stromů v k.ú. Popovičky. Ošetřeny byly hlavně javory, jabloně a hrušně. Dále také jeřáby a lesní dřeviny vysázené podél cest.
Vážení občané,
na základě dotazů a připomínek k právě probíhajícímu procesu podpisu nových smluv na vodné stočné, bychom rádi přidali stručný komentář a vysvětlení. Celá záležitost ohledně vody a kanalizace byla mnohokrát probírána na zastupitelstvech obce.