Sbor dobrovolných hasičů Modletice oslaví 130 let své existence

2 min. čtení
Hasiči 130.png

V roce 1892 založili předchůdci dnešních hasičů v Modleticích spolek, který je tu stále s námi a který má velký vliv na kulturní a společenské dění ve svém okolí.

 Ale nejen to. Za 130 let svého působení zažehnal nejeden požár a pomohl při mnoha jiných událostech, jako jsou třeba povodně, vichřice, nebo jiné nehody.

 Modletičtí hasiči se rozhodli, že toto krásné kulaté výročí oslaví na louce u hasičárny v sobotu 18. června od 13 hodin. K vidění budou nejrůznější ukázky integrovaného záchranného systému, jako jsou hasičští specialisté, ale třeba i záchranářští psi.

Co by to bylo ale za společenskou akci v Modleticích, kdyby k ní nebylo dobré jídlo a pití, které si pro vás hasiči připraví. A to pití bude podáváno ve speciálních výročních vratných kelímcích s designem modletické hasičské Tatry, které byly pro tuto událost vyrobeny.

K večeru pak zahraje živá hudba pana Čápa se dvěma harmonikami a bicími.

 Pořadatelé věří, že si den s hasiči v Modleticích užijí opravdu všichni. Malí i velcí, místní i přespolní, hasiči i nehasiči. Událost je zkrátka určena pro všechny a na všechny se také modletičtí hasiči těší.


Vloženo: 7.6.2022 v 12:45 Popovičky