T-Mobile - optické připojení k internetu v našich obcích

2 min. čtení
t-mobile-7-2023.jpg

Vážení občané,

společnost T-Mobile plánuje na území obce Popovičky (Chomutovice) projekt vysokorychlostní optické sítě s rychlostí připojení k internetu 1Gb/s. Záměrem je možnost poskytnout občanům optickou přípojku do každé domácnosti.

Aktuálně projednáváme s se společností T-Mobile podmínky realizace stavby včetně podmínek pro provádění výkopových prací. V rámci stavby je řešeno i připojení obecních objektů a vašich nemovitostí. S ohledem na současné a budoucí potřeby v oblasti práce z domova, digitální výuky, internetové televize, práce s portálem občana, kamerových systémů, vzdálených datových úložišť apod. je vybudování optické sítě v naší obci velmi žádoucí a posune možnosti obyvatel Popoviček mnohem dále. Společnost T-Mobile nás dále informovala, že na území obce Popovičky budou v roce 2024 pracovníci projekční kanceláře projednávat technické řešení napojení objektů přímo s vlastníky těchto objektů. Podmínkou připojení vaší nemovitosti je podpis tzv. akvizičního souhlasu.

Podpis akvizičního souhlasu a realizace optické přípojky není podmíněna odběrem služeb, ani nevznikají jiné náklady spojené například s odběrem elektrické energie.

V nejbližší době budou majitelé nemovitostí (příp. zástupci SVJ/správci domů) osloveni za účelem sjednání schůzky, jejímž tématem bude individuální technické řešení přívodu optické trasy a vnitřního rozvodu, včetně podpisu akvizičního souhlasu.

Níže naleznete kontakt na akvizitora.

Miroslav Sojka

+420 731 539 231


Vloženo: 7.5.2024 v 13:26